Zespół taneczny "Marzenie"

Zobacz duży plakatZespół taneczny "Marzenie" skupia dzieci od 6 do 11 lat.
Ze względu na duże zainteresowanie tańcem wśród dzieci wychowanki zespołu spotykają się w czterech grupach wiekowych. Technikę taneczną oraz skoczność i rytmiczność zdobywają w Klubie Kultury Lokalnej "SZTUKATERIA" pod kierownictwem wykwalifikowanej pedagog i instruktora tańca Pani Joanny Kusy-Szpotańskiej.

Najmłodsza grupa 6-latków na początku rozwija podstawowe umiejętności takie jak: utanecznienie przez zabawę, rytmika oraz gimnastyka.

Pozostałe grupy uczą się podstaw tańca klasycznego i charakterystycznego, co gwarantuje im znakomity rozwój fizyczny i daje poczucie własnej wartości. Warto dodać, że taniec charakterystyczny którego uczą się dziewczynki to stylizacja cech układów zaadaptowanych do potrzeb scenicznych jak również cała kompozycja czyli kostium, muzyka oraz choreografia muszą tworzyć nierozerwalną spójność.

Wszystkie grupy zespołu tanecznego "Marzenie" wzbudzają swoimi występami duże zainteresowanie i aplauz. Ich osiągnięcia zostały uhonorowane wieloma wyróżnieniami i nagrodami w tym Nagrodą Prezydenta Miasta Knurów.
Zapowiedzi Imprez   |   Archiwum Imprez   |   Działające Grupy   |   Współpraca   |   Harmonogram Zajęć   |   Kontakt

Klub Kultury Lokalnej - Sztukateria -