„akordeoNOWA Podróż Muzyczna”

Zobacz duży plakatW repertuarze duetu znajdują się barokowe arcydzieła o bogatej formie i brzmieniu, utwory ilustracyjne pełne muzycznej swobody i wdzięku oraz utwory współczesne. Prezentując tak bogatą różnorodność programową muzycy pokazują wpływy kompozytorów wielkich dzieł (w tym szkoły niemieckiej) na twórczość kompozytorską późniejszego okresu (również polskich) oraz zależność i wzajemne przenikanie się poszczególnych narodowościowych kultur muzycznych i to nie tylko europejskich. Ponadto słuchacze mają możliwość poznania nieograniczonej przestrzeni oraz głębi muzycznej wykonywanych utworów, kreowanej niezwykłymi możliwościami technicznymi i sonorystycznymi akordeonów koncertowych, na których w sposób wirtuozowski koncertuje Warszawski Duet Akordeonowy.
Całość muzyczna przeplatana jest ciekawymi komentarzami narratorki.
W programie m.in.: J.S.Bach, W.Beltrami, A.Chaczaturian, W.Zołotariew, A.Piazzolla, R.Galliano.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Odbył roczne studia w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim - bandoneonie oraz jest jedynym w Polsce artystą koncertującym na francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

Jacek Małachowski – muzyk i pedagog. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J & S Pro Bono Poloniae. Współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie.

Gabriela Machowska-Kopietz – muzyk, pedagog i narrator. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentką Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła roczne studia w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii.

data imprezy: 21 października 2011
godzina: 1930
Zapowiedzi Imprez   |   Archiwum Imprez   |   Działające Grupy   |   Współpraca   |   Harmonogram Zajęć   |   Kontakt

Klub Kultury Lokalnej - Sztukateria -