Wspomnienia dzieciństwa

Zobacz duży plakatSerdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa i fotografii zatytułowaną "Wspomnienia dzieciństwa" autorstwa Sybilli Golec oraz Marzeny Bigaj.

Wernisaż odbędzie się 24 listopada o godz. 17:30
Wystawa czynna od 25.11 do 13.12.

Marzena Bigaj w latach 1987-1992 studiowała na Wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W ramach specjalizacji zajmowała się litografią, kwasorytem, linorytem oraz technikami malarstwa ściennego (aneks na Wydziale Malarstwa) W 1992 r. zrealizowała dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Romana Artymowskiego oraz dodatkowo w Pracowni Rysunku prof. Juliana Raczko. Zajmowała się malarstwem olejnym, rysunkiem, linorytem, grafiką komputerową oraz batikiem. W 2010 r. ukończyła Studium Fotografii SPAF w Warszawie (dyplom z fotografii w pracowni dr Prota Jarnuszkiewicza). Obecnie zajmuje się rytografią, deprografią oraz fotografią artystyczną.

Sybilla Golec to malująca anglistka, wielbicielka literatury anglosaskiej, muzyki Johna Lennona i klimatów rodzinnego Śląska. Urodzona w Knurowie, gdzieś pod dachem rodzinnego "familoka" musiała napotkać cień Teofila Ociepki okultysty, teozofa i znakomitego malarza prymitywisty, który stał się inspiracją dla malarstwa artystki.
Istoty duchowe, anioły, święci, natura i jej kolory to dominujące motywy jej drogi artystycznej.
Malarstwo Sybilli to twórczość naiwna, ale ciepła, kolorowa, wywołująca uśmiech i pozytywne skojarzenia. Twórczość do której zachęcił ją kiedyś nieżyjący już artysta znakomity malarz i batikarz Waldemar Raniszewski, miłość jej życia ale jednocześnie przyjaciel i pierwszy krytyk powstających hobbistycznie obrazów. To malarstwo ma w sobie coś z bazarowych obrazków, makatek w stylu niemieckim, ilustracji dziecięcych. Sama artystka tak o tym mówi: "Sztuka współczesna ma tendencje do szokowania, dołowania a przede wszystkim do wywoływania negatywnych emocji. Trzeba powiedzieć temu dość!" Artystycznym credo Sybilli stało się więc wywoływanie pozytywnych uczuć, uśmiechu, rozbawienia, radości. Obrazy Sybilli podnoszą na duchu, są wesołe i optymistyczne, kolorowe i malowane z dużym rozmachem. Sama artystka jest wulkanem pozytywnej energii co ujawnia się w mocno ekspresjonistycznym stylu jej twórczości.
Zwiedzający wystawę malarstwa Sybilli Golec będą mieli okazję do podładowania sobie akumulatorów i nabrania optymizmu, tak przydatnego na początku jesieni.
data imprezy: 24 listopada 2013
godzina: 1700
Zapowiedzi Imprez   |   Archiwum Imprez   |   Działające Grupy   |   Współpraca   |   Harmonogram Zajęć   |   Kontakt

Klub Kultury Lokalnej - Sztukateria -