Ścierański Trio

Zobacz duży plakatKrzysztof Ścierański rozpoczął swą muzyczną drogę na początku lat 70. Pierwsze sukcesy jako basista a także jako kompozytor, odnosić zaczął wraz z grupą Laboratorium. Był właściwie pierwszym polskim basistą, który udowodnił, że gitara basowa traktowana dotychczas jako element sekcji rytmicznej, instrument akompaniujący, brzmi doskonale jako instrument solowy. Łącząc gitarę basową z różnymi urządzeniami elektronicznymi, jak harmonizer, delay czy syntezator, a także stosując specjalne techniki gry, tworzy Ścierański własny, oryginalny świat dźwięków, który frapuje szerokie kręgi słuchaczy w różnym wieku, nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Jak twierdzi sam artysta - znakomitą szkołę dyscypliny przeszedł grając w funkowym zespole 'Air Condition' Zbigniewa Namysłowskiego. Jakiś czas później stał się jednym z filarów legendy polskiego jazzu lat 80. - zespołu String Connection założonego przez Krzesimira Dębskiego.

Marek Raduli to absolwent Szkoły Muzycznej I w Kędzierzynie-Koźlu oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Gitarzysta eksperymentujący z muzyką fusion, funk, ciężkim rokiem i jazzem. Chętnie gra na perkusji i instrumentach klawiszowych. Kompozytor i aranżer. Nagrywał z T. Nalepą, Three Generations Trio, Bajmem i Budką Suflera. Brał udział w różnych projektach muzycznych, m.in. z M. Rodowicz, J. Skubikowskim i I. Trojanowską. Współpracował także z M. Surzynem, K. Krawczykiem i J. Krzaklewskim. Występował w renomowanej Carnegie Hall z zespołem Budka Suflera. Od wielu lat zajmuje czołowe pozycje w rankingach czasopisma "Gitara i Bas". Autor solowych albumów "Meksykański Symbol Szczęścia" oraz "Meksykański Symbol Szczęścia 1996-2001". Występuje równolegle w czterech zespołach: ∏R2, Funk dE Nite, Kwartet Z. Jakubka i Trio K. Ścierańskiego. Pracuje nad projektem STAFF.
W marcu 2005 została wydana płyta ∏R2 "Transporter" (Pilichowski, Raduli, Łosowski), a połowa tego roku upłynęła mu na promocyjnej trasie koncertowej.

Cezary Konrad od wielu lat, nieprzerwanie zajmuje I miejsce w rankingach miesięcznika Jazz Forum. Debiutował w zespole Central Heating Trio - I miejsce na festiwalu Jazz Juniors '90 w Krakowie, nagroda festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa - Klucz Do Kariery (trio było również finalistą międzynarodowych konkursów w Niemczech i Belgii). Występował w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego, z kwartetem Kuby Stankiewicza nagrał płytę "Nothern Song" (Płyta Roku 1994). Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej oraz gwiazdami światowego formatu: Randym Breckerem, Susan Weinert, Didierem Lockwoodem, Anną Marią Jopek... Na swoim koncie ma kilkadziesiąt nagranych płyt.
Zainteresowania Cezarego Konrada nie ograniczają się do jazzu. Już w trakcie studiów czynnie współpracował z Warszawską Grupą Perkusyjną, z którą występował podczas wielu festiwali muzycznych w kraju (m. in. "Warszawska Jesień", "Warszawskie Spotkania Muzyczne") i za granicą. Jako perkusista symfoniczny występował w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie oraz Orkiestrze Sinfonia Varsovia. Cezary Konrad jako jeden z nielicznych bębniarzy pokusił się o stworzenie i prowadzenie własnego zespołu, w którym jest nie tylko perkusistą ale także kompozytorem i aranżerem.

Przygotowano na podstawie materiałów znalezionych w internecie.Galeria

                   
data imprezy: 13 października 2007
godzina: 1900
Zapowiedzi Imprez   |   Archiwum Imprez   |   Działające Grupy   |   Współpraca   |   Harmonogram Zajęć   |   Kontakt

Klub Kultury Lokalnej - Sztukateria -