Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Warachim - "bujda na kółkach"

Zobacz duży plakatKatarzyna Warachim o sobie:

"Urodziłam się w Gliwicach. W 1980 roku uległam wypadkowi, który radykalnie zmienił moje życie oraz poglądy na świat i ludzi.
Swój pierwszy obraz - abstrakcję namalowałam pędzlem trzymanym w ustach mając 15 lat.
Od 1995 roku jestem stypendystką Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Liechtenstein.
Moją ulubioną techniką malarską jest olej na płótnie i na papierze, rzadziej używam akwareli. Swoje obrazy prezentowałam na licznych wystawach w kraju i poza jego granicami(Praga, Budapeszt, Kaliningrad, Hamburg).
Jestem autorką 3 tomików wierszy: "...jedna wielka zależność" i wydanego razem z Ireneuszem Słabickim zbiorku poezji pt. "białoczarne - czarnobiałe". Od kilku lat publikuję swoje wiersze i opowiadania ("INCIPIT","Słowem i kształtem", "Bądź zdrów", "Integracja", "Trybuna Śląska", "Nowiny Gliwickie", "WYRAZY" - Miesięcznik Humanistyczny).
Jestem laureatką I nagrody w dziedzinie poezji na Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Krakowie w 1995 roku oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gliwic dla młodych twórców kultury w roku 1998.
W roku 2006 zdobyłam I nagrodę za słuchowisko na Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Lesznie.
Biorę udział w licznych audycjach radiowych i programach telewizyjnych.
Oprócz poezji, malarstwa i literatury interesuję się również teatrem. Ukończyłam Kulturoznawstwo ze specjalizacją teatrologiczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2007 roku ukończyłam Podyplomową Psychologię Zachowań Społecznych.
Od wielu lat prowadzę działalność społeczną między innymi w Centrum Integracji Niepełnosprawnych w Gliwicach oraz w Grupie Aktywnej Rehabilitacji. Jestem także członkiem Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Krakowie."Galeria

           
data imprezy: 01 lutego 2008
godzina: 1800
Zapowiedzi Imprez   |   Archiwum Imprez   |   Działające Grupy   |   Współpraca   |   Harmonogram Zajęć   |   Kontakt

Klub Kultury Lokalnej - Sztukateria -