Koncert zespołu Fabryka

Zobacz duży plakat Zespół działa od 2004 r. i wykonuje autorski materiał łączący tradycyjne brzmienia rockowe z elektronowym chaosem. Poprzez melodyjne utwory, charakterystyczne brzmienie gitary połączone z nowoczesnymi barwami instrumentów klawiszowych i osobliwe teksty jak to określono w recenzji naszego demo na portalu "Fabryka zespołów" staliśmy się osobliwą hybrydą. Chyba dlatego określamy naszą muzykę jako rock fantastyczno-naukowy.

Do załogi weszli niezwykle wrażliwi, subtelni i zawsze młodzi ludzie. Wcześniej graliśmy m.in. w grupach: Leniwce, Hippocampus i Bad Boys Band. W październiku 2004 r. jeden z utworów zespołu ("Sahara") ukazał się na składance "ROCK ATAK cz.II", wydanej przez New Project Production - wytwórnię związaną z czasopismem "Estrada i Studio". Na basie gościnnie zagrał Krzysiek Najman (Mech).

Pierwszy koncert zagraliśmy w 2004 roku w Piasecznie, a od stycznia 2005 koncertujemy regularnie (m.in. bardzo ciekawy występ na antenie mazowieckiego "Radia dla Ciebie"). Wiosną 2006 roku utwór "Szczyt" zrealizowany przy pomocy uznanych dźwiękowców - Tomka Bonarowskiego i Jacka Gawłowskiego znalazł się na playlistach w kilku rozgłośniach radiowych, a na Rockowej Liście Przebojów Programu I Polskiego Radia utrzymywał się w czołówce przez 3 miesiące. W połowie roku 2006 własnym sumptem wydaliśmy materiał demo "Klimaty".

Patronat medialny nad nią objął internetowy portal "Fabryka Zespołów.

Na koncertach wspomaga nas grupa multimedialna "Kombinat Filmowy" prezentująca ciekawe wizualizacje. Kombinat nakręcił także klip do utworu "Drzwi", pokazujący jak zespół prezentuje się na koncercie. Nie jesteśmy obojętni na tematy doczesne jak i historyczne, które dotyczą naszego kraju. Dlatego też, Fabryka została zaproszona do udziału w spektaklu o tematyce narodowej - "Mała skarga". Premiera przedstawienia przewidziana jeszcze w 2007r. w Bydgoszczy. Przedstawimy kilka własnych utworów w aranżacjach Piotra Kowalickiego z towarzyszeniem chóru i sekcji smyczków. W wolnych chwilach nagrywamy materiał na swoją oficjalną płytę w TR Studios pod czujnym okiem wybitnego "magika dźwięku" - Tomasza Roguli.

NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW ZESPOŁU
data imprezy: 08 marca 2008
godzina: 1900
Zapowiedzi Imprez   |   Archiwum Imprez   |   Działające Grupy   |   Współpraca   |   Harmonogram Zajęć   |   Kontakt

Klub Kultury Lokalnej - Sztukateria -