Przełamując stereotypy

Zobacz duży plakat"Jego fotografie pokazują nie tylko osoby, sceny rodzajowe, czy chwile z życia w ośrodku dla niepełnosprawnych. Widzę tam obrazy bardzo osobiste, utkane z bardzo rzadkich ulotnych chwil, które potrafi dostrzec i w ułamku sekundy zatrzymać i skomentować jak mało kto.
Prosty obraz, umiejętność wyboru tego kluczowego ulotnego momentu, cudowna prostota formy i odpowiedni ładunek treści powoduje, że fotografie Krzysztofa wytrzymają próbę czasu. Dzięki niemu dla następnych pokoleń zostaną zachowane ułamki życia wielu ludzi, którzy przez los zostali potraktowani brutalnie."

Arkadiusz Gogola - członek Związku Polskich Artystów Fotografików

"Krzysztof patrzy, dostrzega, fotografuje ze zrozumieniem. To powoduje, że jego zdjęcia zostają w pamięci i są nagradzane na wielu konkursach fotograficznych. Lubię fotografie Krzysztofa, bo są reporterskie i nie ma w nich przesadnej dbałości o staranne kadrowanie czy estetyczny ład. Czuje się, że ważny jest "decydujący moment" i trafne, wieloplanowe opisanie wydarzenia. Nie do przecenienia jest fakt, iż jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Uczelni, z którą kojarzą się nazwiska fotografów tej miary co Jindrich Streit, Piotr Szymon, Vladimir Birgus.
Myślę, ze Krzysztof stoi przed wspaniałą szansą tworzenia obrazów, które dla wielu będą pytaniem i odpowiedzią równocześnie.

Józef Wolny - członek Związku Polskich Artystów Fotografików


Galeria

                       
data imprezy: 16 października 2008
godzina: 1800
Zapowiedzi Imprez   |   Archiwum Imprez   |   Działające Grupy   |   Współpraca   |   Harmonogram Zajęć   |   Kontakt

Klub Kultury Lokalnej - Sztukateria -